Velykų margumo krikštynos

Krikštynos per Šv. Velykas? Kodėl gi ne! Puiki proga krikščionims svarbiausios religinės šventės kontekste pasimėgauti ne mažiau reikšmingomis šeimos apeigomis. 

Velykos nuo senų laikų būdavo švenčiamos kaip gyvybės atgimimo šventė, kuri suvienydavo visą šeimą. Krikštynos taip pat susijusios su naujos gyvybės pagerbimu, įvedimu į krikščioniškąjį pasaulį ir artimųjų susibūrimu. Gyvybės simbolis kiaušinis nuo seno „dalyvaudavo“ visose šventėse ar įvykiuose, susijusiuose su naujos gyvybės atsiradimu. Pavyzdžiui, eidami lankyti naujagimio, kaip dovaną nešdavo kiaušinius ir valgydavo kiaušinienę. Tad susiejant margučių šventę ir krikštynas labai tiktų pasirinkti paukščių ir kiaušinių temą, juo labiau, kad Velykos yra ir paukščių grįžimo šventė – anksčiau šeimininkės iš pyrago tešlos likučių kepdavo paukščiukus, kuriais puošdavo šventinį stalą.

Krikštijant per Velykas labai sumaniai galima išnaudoti margučių teikiamus privalumus, pavyzdžiui, sudėti į kiaušinių indelius arba iš žalio popieriaus iškarpytus ir susuktus „žolės kupstelius“ ir išdėlioti ant stalo kaip vardų korteles. Arba į viršūnėlės „netekusius“ kiaušinio lukštus primerkti smulkių pavasarinių gėlių. Ir tikrai nebūtina kiaušinių marginti visomis vaivorykštės spalvomis – puikiausiai tiks pasteliniai vienspalviai margučiai, sumaniai priderinti prie bendro dekoro. Beje, krikštijant per Velykas labai pravartu įsigyti spalvingos dražė ir panaudoti ją stalo dekoravimui ar svečių lauktuvėms. O planuojant meniu, pravartu į jį įtraukti ne tik tradicinius margučius, bet ir sluoksniuotų, uogomis paskanintų želės kiaušinių.

Puošiant vaišių stalą ir aplinką verta pasinaudoti ir dirbtinėmis dekoracijomis: nedrąsia žaluma pasipuošusias šakeles nukabinėti dailiomis juostelėmis perrištais margučiais, supinti Velykinį vainiką ar pasidaryti popierinių dekoracijų. Ir nepamirškite krikštynoms itin tinkamų didžiųjų margučių – balionų! 

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 5 (1 balsas)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms