Simbolinės krikštynų dovanos

 

Simbolinė dovana nebūtinai turi būti brangi pinigine prasme. Tikroji jos paskirtis yra pabrėžti įvykio ar progos simboliškumą, tad dažniausiai perkant ar gaminant tokią dovanėlę įdedame ir dalelę savęs, stengiamės kad ji būtų šilta, pagaminta su meile. Simbolinė dovanėlė gali būti dovanojama krikštukui kaip priedas prie pagrindinės dovanos ar įteikiama krikštynų dalyviams kaip padėkos ir atminimo simbolis.

 

Ketetas populiarių ar įdomesnių idėjų:

Angeliukai

Angeliukus dažniausiai perka krikštatėviai ir dovanoja juos krikštijamiems vaikams, taip simboliškai įprasmindami krikšto, kaip angelo sargo įgijimo, svarbą. Jų gausa ir įvairovė šiais laikais patenkintų net ir išrankiausio pirkėjo poreikius – pradedant vaškiniais ar moliniais ir baigiant krištoliniais ar net sidabriniais. Kainos taip pat labai skirtingos, tad renkantis tenka pasikliauti savo skoniu ir piniginės storiu. Angeliukų figūrėles taip pat mielai renkasi krikštijamo vaikelio gimdytojai ir įteikia jas kaip padėką krikšto tėveliams ar seneliams. 

Kryželiai

Ne paslaptis, kad krikšto tėveliai linki savo krikštavaikiams viso ko geriausio, o svarbiausia – sveikatos ir apsaugos nuo nelaimių, kad jie nugyventų ilgą ir laimingą gyvenimą. Išsirinktą kryželį per krikšto ceremoniją reikėtų pašventinti ir vėliau laikyti vaiko kambaryje ar kur nors kitur saugoti. Netgi galima atgaivinti senąją tradiciją ir kryželį pritvirtinti virš mažylio lovos. 

Maldos kortelės

Maldos kortelė yra simbolinė dovana ypatingų progų, tokių kaip krikštynos, Pirmoji Komunija, Sutvirtinimo Sakramentas ar tiesiog šeimos susitikimų proga. Dažnai per krikštynas tokias korteles tėvai pašventina bažnyčioje ir dovanoja svečiams kaip padėką už apsilankymą jų vaiko šventėje, nes tai nebrangi, bet prasminga dovana. Juk ne visada, norint parodyti dėmesį artimajam, būtina pirkti ką nors brangaus. Dovana gali būti ir nedidelė, tačiau dovanojama iš širdies, su nuoširdžiu palinkėjimu, kad jis, jo vaikai ir namai būtų Dievo palaiminti ir apsaugoti nuo bėdų ir nelaimių.

Dažniausiai tokios kortelės būna popierinės, jose vaizduojami šventieji arba religiniai siužetai, užrašomos mėgstamos eilės, malda ar linkėjimas, susijęs su dvasiniu tobulėjimu.

Maišeliai su simbolinėmis vertybėmis

Tai itin simbolinė dovana, kurią praktiškai vargu ar įmanoma panaudoti. Tokią dovaną krikštyjamam vaikui gali įteikti krikštatėviai, patys tėvai ar kažkas iš svečių, kas linki vaikui sėkmės visose gyvenimo srityse.

Maišelius galima pasiūti iš lino ar bet kokio kito audinio, o užrašus išsiuvinėti mašina ar rankomis. Juos pagaminti mokantiems siūti gana paprasta ir pigu, tiesa gamybos ir puošybos procesas gali užimti šiek tiek laiko. Simbolinės vertybės kuriomis užpildomas maišelių turinys taip pat pareikalaus tik labai mažai piniginių išlaidų. Maišelių kompektą galima sukomplektuoti iš 3, 5 ar 7 skirtingų elementų, priklausomai nuo to, ko krikštyjamam vaikui linkite. 

Puikus pavyzdys 5 maišeliai su šiais simboliniais daiktais:

Kruopos - sočiam gyvenimui

Cukrus - saldžiam gyvenimui

Pinigėlis - turtingam gyvenimui

Muilas - švariam gyvenimui

Rožės žiedelis - mylimam gyvenimui

 

Gėrimo butelis specialiame maišelyje ar dėžutėje

Populiari simbolinė dovana krikštynų proga – tauriojo gėrimo butelis. Nesvarbu koks tai gėrimas – vynas ar šampanas, šios dovanos esmė ta, kad ji dovanojama vaiko ateičiai, todėl ant dovanos būtinai būna užrašoma „Saugoti iki 21-ojo gimtadienio“ ar pan. Tokį užrašą geriausiai patalpinti ne ant paties butelio, o pasiūti ar nupirkti specialių maišelį, popierinę ar medinę dėžutę. Galima šią dovaną dar ir suasmeninti, užrašant vaiko, kuriam jis skirtas vardą, palinkėjimus ar krikštynų datą. Tiesa, pasigirsta patarimų, kad vyno butelis yra geresnis pasirinkimas nei šampano, nes kartais, ilgus metus saugomas šampano butelis iššauna. O vynas su metais tampa dar vertingesnis, ne tik skonio, finansine, bet ir simboline prasme.

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms