Moterų klubo akcija - krikštynos

2008.09.21.    Liuda Kudinova

Naują sezoną atidaręs Kauno moterų klubas „Ad Astra" nusprendė surengti neįprastą akciją - surasti krikšto tėvelius ir pakrikštyti vaikų namų auklėtinius. Ši Lietuvoje visiškai nauja idėja gimė naująjai klubo direktorei, žinomai Kauno verslininkei Ingai Budrienei. Pasidalinusi mintimis su kolegėmis, ji sulaukė palaikymo. Pakalbinome akcijos iniciatorę I. Budrienę.

Kaip moterų klubui „Ad Astra" gimė idėja surengti vaikų namų globotinių krikštynų akciją?

Paprastai visada panašius projektus ruošiame, remiame vaikų namus, senelių namus, nepamirštam ir talentingo jaunimo. Jau gana seniai, prieš keletą metų susipažinau su viena moterimi, kuri prisipažino, kad yra pakrikštijusi vieną vaikų namų globotinį. Tada ir pagalvojau, kad išties tai labai gera mintis ir į tokią akciją būtų galima įtraukti daugiau žmonių, pakviesti juos žengti tokį gražų, gerą, prasmingą žingsnį. Vis dėlto tai nėra globa, net ne itin didelis prisirišimas prie vaiko, nes ne visi gali ar turi sąlygas globoti vaikus iš vaikų namų. O krikštynos vis tiek yra parodytas dėmesys, to vaikučio lankymas bent jau per didžiąsias šventes. Net jei krikštavaikių mes turime ne po vieną, vistiek galima pakrikštyti ir vaikutį iš vaikų namų. Taip ir gimė ta mintis. Vėliau ją prisiminiau ir pagalvojau, kodėl nepaagitavus visų taip pasielgti. Pavyzdį galėtų parodyti garsūs Lietuvos žmonės, paskui šia mintimi gal susigundys paprasti piliečiai ir nuspręs tokį žingsnį žengti.

Kaip ketinate įtraukti į tai visuomenę?

Ketinu asmeniškai prašyti žmonių įsitraukti. Manau, bendrausim, skambinsime, kalbėsimės su kiekvienu, kuris iš tiesų galėtų prisidėti, siūlysim ir manau, kad tikrai pasieksim savo. Net neabejoju, kad tikrai ne viena moteris prisidės iš mūsų klubo. Nemanau, kad tai bus sunku.

Ar kandidatams į vaikų globos namų auklėtinių krikštatėvius kelsite kokius reikalavimus, ar jie turės atitikti kažkokius kriterijus, būti patikimi?

Nemanau, kad kelsim. Turbūt jei žmogus atsilieps į kvietimą, tai jau reiškia, kad turi žmogiškumo, kažkokio gėrio savyje ir nori tą padaryti.

Ar jau yra atsiliepusiųjų?

Kol kas dar ne. Mes dar su vaikų namais tariamės, nes pačios irgi norime atsirinkti vaikų namus, kurie nori ir gali įsileisti tokią akciją. Kol kas ketiname bendradarbiauti su Kauno miesto ir rajono vaikų namais. Vėliau žiūrėsim, jei akcija pasiteisins, jei viskas pavyks, be abejo nepaliksim ir kitų miestų bei rajonų.

O kaip vaikų namų vadovai sureagavo į tokį jūsų pasiūlymą?

Pati asmeniškai su jais nekalbėjau. Apie akciją vaikų namų vadovams jau yra užsiminusi mūsų klubo prezidentė Dalia Teišerskytė. Tačiau visas šis projektas tik ruošiamas, taigi, kol kas jokio konkretumo nėra, nes susirinkimas ir visas aptarimas prasidės tik rugsėjo pabaigoje. Tada jau konkrečiai tarsimės, kuri klubo narė į kuriuos vaikų namus važiuos ir siūlys jiems dalyvauti.
Manau, kad į priekį stumsimės greitai ir krikštynas galėsime surengti jau šį rudenį. Jei pavyks susitarti su vaikų namais, beliks tik įkalbėti žmones sutikti tapti krikšto tėvais. Norisi viską suspėti iki šv. Kalėdų, gal net tuo laikotarpiu surengti gražią šventę vaikų namų auklėtiniams.

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms