Krikštynų sezonas 2017: naujienos, idėjos, patarimai

Šiais metais pavasaris į Lietuvą neskubėjo..., tačiau atėjęs po ilgo laukimo su kaupu mus apdovanoja savo stebuklais. Saulutė šildo ir budina žiemos miegu įmigusias širdis, sielą džiugina rytinės paukščiukų dainos, o akis džiugina dar tik salotinė, šviežumu ir gyvybe alsuojanti medžių žaluma. Norisi gyventi, džiaugtis, veikti, kurti ir švęsti!

Dėl vėluojančio pavasario, šiek tiek vėliau šiemet prasidėjo ir krikštynų sezonas. Nenuostabu, juk tai mažų vaikučių šventė, tad ją norisi jiems surengti komfortišką, šiltą ir jaukią.

Krikšto prekių parduotuvė „Viskas krikštui“, įsikūrusi Sodų g. 28, Jonavoje kaip ir kasmet, tradiciškai, skuba į pagalbą visiems besiruošiantiems šiai šventei ir pristato prasidėjusio krikštynų sezono naujienas. Su mūsų skaitytojais savo ilgamete patirtimi paremtais patarimais dalijasi parduotuvės „Viskas krikštui“ pardavėja konsultantė Vilija Januškevičiūtė. Su besiruošiantiems krikštynoms pirkėjais jai tenka  bendrauja kiekvieną dieną,  tad jos rekomendacijos kokias prekes įsigyti krikštynoms, ką turėti privaloma, ką rekomenduojama, o be ko galima apsieiti, išties vertingos.


Krikštynų dalyviai

"Pasiruošimas krikštynoms priklauso nuo to, koks jūsų vaidmuo šioje šventėje. Krikštynų šventės dalyviai skirstomi į tris grupes: krikštyjamo vaikučio tėveliai, krikštatėviai ir svečiai. Iš svečių tarpo dar išskirčiau senelius, kaip ypatingus svečius, - sako Vilija. Visų šių grupių pasiruošimas krikštynoms yra skirtingas, kaip ir skirtingos jiems siūlomos prekės bei paslaugos.“

 

Kaip ruošiasi krikštynoms krikštuko tėveliai?

Priėmus sprendimą krikštyti vaikelį, prasideda šios šventės planavimo rūpesčiai, kurie užgula tėvelių, dažniausiai mamyčių pečius. Pirmasis veiksmas kurį turėtų atlikti tėvai, tai apsispręsti dėl krikštatėvių bei paprašyti tapti jų vaikučio krikšto tėvais. Sulaukus sutikimo, galima pradėti ruoštis krikštynoms. Šis žingsnis svarbus ir tuo, kad tėvai su krikštatėviais dažnai pasidalija išlaidomis bei pareigomis planuojant krikštynas.

Privalomos prekės krikštynų ceremonijai yra krikšto skraistė ir krikšto žvakė. Šis klausimas yra pagrindinis, kurį tėvai turi aptarti su krikštatėviais, kurie iš jų šiuos būtinus atributus nupirks. Vaiko drabužėliais, dažniausiai rūpinasi patys tėveliai.

Iš pirkėjų sulaukiame daug klausimų dėl krikšto skraistės ir žvakės. Pagrindiniai patarimai būtų tokie:

Krikšto skraistė. Dažnai teiraujamasi kokio dydžio skraistę pirkti, tad klientus informuojame, kad krikšto skraistės yra bemaž vieno dydžio, nes siuvamos pagal 30-33 cm ilgio standartą. Tokia skraistė tinka nuo kūdikio iki mokinuko, tik vieniems ji bus ilgesnė, kitiems trumpesnė, bet tikrai tiks, ir savo funkciją apgaubti krikštuko pečius, atliks. Didesni vaikai arba suaugę renkasi krikšto juostas. Kūdikiams iki vienerių metų amžiaus siūlome pamažintas 22 cm ilgio skraisteles.

Mūsų parduotuvė prekiauja krikšto skraistėmis iš lininio ir tiulio audinio. Kokį audinį pasirinkti, kiekvieno kliento skonio reikalas. Mergaitėms dažniausiai perkamos tiulio skraistės, jei suknelė turi daug papuošimų ir nesinori jų užgožti. Tačiau, jei suknelė lininė, prie jos taip pat yra derinama lininė krikšto skraistė.

Krikšto žvakė. Mes prekiaujame baltos spalvos parafininėmis arba geltonos spalvos natūralaus vaško žvakėmis. Turime jų įvairių modelių, dydžių ir su skirtingais papuošimais. Modelius klientai renkasi pagal savo skonį, daugiausiai klausimų kyla dėl žvakės dydžio, kokią rinktis, ilgesnę 40 cm ar trumpesnę 30-32 cm. Mes patariame žvakės dydį pasirinkti pagal tai, kur planuojate ją saugoti. Jei laikysite ją krikštadėžėje, tuomet ten lengviau sutalpinsite trumpesnę žvakę, jei saugosite atskirai, tuomet labiau tinka ilgesnės žvakės, kurios jau būna supakuotos popierinėse dėžutėse. Taip jas daug lengviau transportuoti bei saugoti.

Žvakės papuošimas. Šis atributas krikštynų ceremonijai nėra privalomas. Tačiau jis perkamas dėl dviejų pagrindinių funkcijų, žvakės papuošimo bei apsaugos nuo vaško nutekėjimo ant rankų. Žvakės papuošimas dažniausiai derinamas prie krikšto skraistės, tad audinys pasirenkamas toks pats iš kokio pasiūta krikšto skraistė.

 

Ką be šių privalomų krikštynų atributų dar perka krikštyjamo vaikučio tėvai?

Tėveliai perka vaikučio krikšto drabužėlius, kostiumėlius berniukams bei suknytes mergaitėms, taip pat krikštynų atributiką bei dekoracijas. Pastarąsias dažniausiai perka tie, kas šventę organizuojasi patys ir švenčia namuose, nes kai kurie restoranai ir kavinės siūlo jau padekoruotus krikštynų stalus bei aplinką.

Iš krikštynų atributikos labai populiarūs krikštynų diplomai, laikraštukai, saldainių popierėliai, palinkėjimų kortelės ir kitos grožybės.

Beveik visada tėveliai perka ir padėkos bei atminimo dovaną vaikučio krikštatėviams. Populiari prekė šioje kategorijoje yra puodeliai, marškinėliai, pagalvėlės, mediniai suvenyrai ar nuotraukų rėmeliai.

Dažnai tėveliai svarsto ar būtina kažką dovanoti krikštynų svečiams. Mes patariame, kad dėkingumo ir dėmesio niekada nebūna per daug. Ir tam visai nereikalingas didelis biudžetas, juk galima padovanoti teminį krikštynų saldainį ar kokią smulkmeną su užrašu „Ačiū“, ir žmonės pagerbę jus dalyvavimu svarbioje jūsų šeimos šventėje, bus maloniai nustebinti ir nudžiuginti parodytu dėmesiu.

Vaikučio seneliams galima padovanoti šiek tiek brangesnes, suasmenintas dovanas. Daug idėjų rasite mūsų parduotuvės skyrelyje „Dovanos seneliams“.

 

Kaip krikštynoms ruošiasi krikštatėviai?

Krikštatėviai visai kita krikštynų dalyvių grupė, tad ir pasiruošimas jų kitoks. Kaip jau buvo minėta, nupirkti pagrindinius krikšto atributus skraistę ir krikšto žvakę labai dažnai patikima būtent krikštatėviams. Visos kitos prekės, yra tik susitarimo ir krikštatėvių geranoriškumo reikalas. Dažnai jie prisideda ir prie krikštynų dekoravimo ar pasirūpina krikštynų atributika, siekiant užimti krikštynų svečius, pasirūpina žaidimais, palinkėjimų kortelėmis, diplomais ir pan.

Bene didžiausias krikštatėvių rūpestis ką padovanoti būsimam krikštavaikiui. Pagrindinė tendecija yra dovanoti kažkokią brangesnę pagrindinę dovaną ir šalia dar įteikti nedidelį simbolinį suvenyrą: angeliuko statulėlę, lininius maišelius su krikštynų simboliais, knygą „Mano krikštynos“ ir pan. Iš pagrindinių dovanų dažniausiai dovanojamos krikštadėžės bei tauriųjų metalų gaminiai, medaliai, suvenyrai, grandinėlės su pakabukais. Parduotuvėje „Viskas krikštui“ prekiaujami prekės ženklo „Silver sun“ sidabro gaminiais, kurie yra labai populiarūs. Krikštatėviai perka sidabrinius šaukštelius, čiulptukus, barškučius, pakabukus ir kitus gaminius.

“Silver Sun” – tai prekės ženklas, žymintis juvelyrinius gaminius mažiesiems. Mūsų filosofija – prasmingų daiktų kūrimas, tad kiekvienas gaminys kažką simbolizuoja ir perduoda jo gavėjui tam tikrą žinią.

Kodėl tai prekės kūdikiams ir vaikams? Mes manome, kad dovanojimo įpročius verta formuoti pačioje žmogaus gyvenimo kelio pradžioje, kūdikystėje. Geriau vienas prasmingas daiktas, turintis išliekąmąją vertę, nei krūva niekučių, kurie po savaitės keliauja į šiukšliadėžę.

Dovanos parinkimas kūdikiui jo gimimo, pirmojo gimtadienio ar krikštynų proga visuomet yra galvosūkis mažylį sveikinantiems artimiesiems ar šventės svečiams. Kiekvienas į šį pasaulį atkeliavęs naujas žmogus, tai didelis džiaugsmas šeimos nariams. Mylintys seneliai, dėdės, tetos ar šeimos draugai skuba pasveikinti mažylį ir be abejonės susiduria su klausimu ką gi dovanoti šia proga: pinigus, žaislus, drabužius ar kažką kito? Praktiško ar simbolinio?


„Silver Sun“ siūlo prasmingas dovanas mažiesiems iš tauriojo metalo sidabro. Tai išliekamąją vertę turintys suvenyrai, simbolizuojantys vaikystę, žmogaus gimimo džiaugsmą bei svarbius šeimos įvykius. Tai daiktai kuriuos galima perduoti ateities kartoms. Tokios dovanos „nesunaudosi“, ji nepasimes per gyvenimą turėtų daiktų gausoje, visuomet primins vaikystę ir kaip Jūs buvote laukiamas ir sutiktas jus mylinčių žmonių.

 

Kaip krikštynoms ruošiasi svečiai?

Jei esate pakviestas svečiu į krikštynų šventę, ypatingai ruoštis tikrai nėra ką. Pagrindinė užduotis nupirkti krikštukui dovaną, o kokią ją rinktis jokių apribojimų nėra. Parduotuvėje „Viskas krikštui“ svečiai perka pačius įvairiausius daiktus, kurių pasiūla tikrai didelė, nuo praktiškų iki simbolinių. Krikštyjamam vaikučiui dovanojami albumai, nuotraukų rėmeliai, taupyklės, indai, apklotėliai ir pan. Jei niekaip neapsisprendžiama dėl dovanos, galima kreiptis į tėvelius ir paprašyti pageidaujamų dovanų sąrašo, tokiu būdu abi pusės būtų tikros, kad vaikutis gaus pageidaujamą ir reikalingą daiktą. Na, o pati geriausia dovana, kurią svečiai gali atsinešti į krikštynas, tai gera nuotaika ir šypsena bei nuoširdžiausi palinkėjimai naujam krikščioniui.

 

Linkime malonaus apsipirkimo!

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 5 (2 balsai)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms