Krikšto žvakė

 

Krikšto žvakė yra vienas svarbiausių simbolių krikšto ceremonijos metu. Ji simbolizuoja šviesą, kuri kartu su Dievo malone, priimant Krikšto sakramentą pasklinda naujojo krikščionio gyvenime. Galbūt ne kiekvienas žino, kad būtent krikšto žvakės liepsna turi lydėti krikščionį ne tik svarbiausių sakramentų priėmimo metu, bet degti ir palydint į paskutinę kelionę.

Bažnyčioje visus metus liepsnoja Velykų žvakė, kuri simbolizuoja Kristaus prisikėlimą, jo įžiebtą tikėjimą ir meilę. Būtent nuo šios žvakės liepsnos bus uždegama ir būsimojo krikščionio žvakutė.

Krikšto žvakių pasirinkimas yra be galo didelis, pradedant nuo pačių paprasčiausių, kurias dažniausiai ir rekomenduoja kunigai (paprastas, tikro vaško žvakes) - baigiant apipavidalintomis simboliais ar aplikacijomis bei užrašais.

Dažniausiai pabrėžiama, kad krikšto žvakė turėtų būti baltos spalvos (jei ji nėra iš natūralaus vaško), nes ši spalva simbolizuoja tyrumą, naują gyvenimą, kuriuo žengs žmogus priėmęs Krikšto sakramentą. Kadangi šis sakramentas yra pirmasis ir pats svarbiausias krikščionio gyvenime, ant žvakės gali būti išraižyta šios progos data arba išraižyti asmeniniai inicialai. Ši paslauga nėra brangi.

Anksčiau pagal tradicijas krikšto žvake turėdavo pasirūpinti krikštamotė, dabar tai yra daugiau susitarimo reikalas, todėl kartais pati šeima pasirūpina krikšto žvake.

Daugelis pageidauja, kad žvakė būtų su papuošimu ("sijonėliu"). Tokius papuošimus galima įsigyti ne tik specializuotose parduotuvėse ar prekybvietėse, bet ir vaikiškų prekių parduotuvėse.

Žvakę galima tiesiog kukliai ir skoningai papuošti  perrišus paprastu kaspinu. Originalu būtų puošti ir gyvomis gėlėmis. Taip pat galima pasirūpinti ir specialiu dėklu ar dėžute, kur žvakė galėtų būti saugoma iki Pirmosios komunijos ir kitų sakramentų.

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 5 (2 balsai)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms