Krikštatėvių, Bažnyčios ir krikštynų datos pasirinkimas

Krikštatėvių pasirinkimas. Renkantis krikštatėvius svarbu atsižvelgti į tokius aspektus:

krikštatėviais gali būti asmenys, vyresni kaip 16 metų, ir priėmę Krikšto, Sutvirtinimo ir Eucharistijos sakramentus;

jei krikštatėviais yra susituokusi pora, jie būtinai turi būti priėmę Santuokos sakramentą;

krikštatėvių pareiga – padėti tėvams rūpintis vaikučio tikėjimo ir bendruomeniškumo ugdymu;

krikštatėviai turi puoselėti atsakomybę bei dvasinę giminystę su krikštijamu vaikučiu;

krikštatėviai savo krikšto sūnų ar krikšto dukrą turės palaikyti ir gyvenimo džiaugsmuose.

Krikštatėvių pasirinkimas yra bene vienas pirmųjų darbų, kurį turite padaryti planuodami vaikučio krikštynų šventę. Pagalvokite, ką norite matyti savo vaiko krikšto tėvais. Siūlome nesivadovauti tokiomis pozicijomis kaip „čia mano sesė, privalau ją pakviesti būti krikštamote“, „mes jų vaiko krikšto tėvai, tai reikėtų prašyti juos“ ir pan. Rinkitės vadovaudamiesi savo jausmais, juk tie du žmonės bus Jūsų brangiausio turto dvasiškieji globėjai.

Bažnyčios pasirinkimas. Vieni šventovės pasirinkimą sureikšmina, kiti – ne. Kai krikštynos rengiamos mažesniame miestelyje, kur tėra viena bažnyčia, tai ir pasirinkimas labai ribojamas, dažniausiai tas vienintelis variantas ir pasirenkamas, užuot važiavus į kitą gyvenvietę. Bet didmiesčiuose žmonės turi ženkliai didesnes pasirinkimo galimybes. Galite apsilankyti keliose bažnyčiose, pabendrauti su jų kunigais – tai palengvins pasirinkimą. Kunigas – labai svarbi ceremonijos figūra, todėl verta skirti kiek laiko pokalbiams su kunigais, kad pasirinktumėte tą, kuris Jums bus arčiausiai širdies.

Krikštynų datos pasirinkimas. Kaip jau minėjome, krikštynų datą suderinkite su krikšto tėvais. Kai turėsite kelis norimus variantus, tada keliaukite į bažnyčia ir derinkite datą su kunigu. Kodėl reikia turėti kelis variantus? Jei gyvenate mažesniame miestelyje, kur gimstamumas nėra didelis, tuomet, tikėtina, kad norima data bus laisva ir nebus jokių problemų surengti krikštynas tą dieną, kurią norite Jūs. Bet didesniuose miestuose krikštynų skaičius, pavyzdžiui, vasarą yra didžiulis, todėl kartais pasitaiko, kad norima data jau yra užimta ir tą dieną daugiau vaikučių pakrikštyti jau nebūna galimybių.

Į bažnyčią rekomenduojama atvykti susitarti ne vėliau kaip mėnesį prieš planuojamas krikštynas. Žinoma, kuo anksčiau tai padarysite, tuo geriau. Ir tuo didesnė tikimybė, kad Jūsų norima data bus laisva.

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms